آموزشی 2020-12-20 زمان مطالعه: 7 دقیقه

چرا مدیریت بانکرول (بودجه) اهمیت بالایی در پوکر دارد؟

هر بازیکن باید سه بخش اصلی پوکر را خوب یاد بگیرد: داشتن طرز فکر عالی، یک استراتژی برای برنده شدن و مدیریت خوب بانکرول. این ملزومات مانند هر پایه از یک صندلی است که با حذف هر پایه، صندلی به همراه شخصی که روی آن نشسته است می افتد. بازیکنان ضعیف تر سعی می‌کنند یک صندلی با تنها یک پایه و یا حداکثر دو پایه دیگر بسازند. علاوه بر داشتن یک استراتژی خوب، جلسات پوکر شما باید براساس قواعد مشخص و واضحی باشد. شما باید احساسات خود را همان طور که بازی می‌کنید آنالیز کنید تا مطمئن شوید که تصمیمات شما منطقی به نظر می رسد. شما باید مدیرت بانکرول خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که واریانس بازی باعث پایان کار شما نشود.

مدیریت بانکرول خوب برای بازی پوکر حیاتی است. این یکی از مهم‌ترین بخش‌های استراتژی کلی شما می باشد و چیزی است که شما کنترل آن را در دست دارید. یکی از دلایلی که یک بازیکن ورشکست می‌شود  مدیریت ضعیف  بانکرول است.

این مقاله یک راهنمای کامل برای هدایت مدیریت بانکرول است. در ادامه چند نکته اساسی خواهید دید، مثال‌هایی از انواع مختلف پوکر و بانکرولهای لازم برای را برای بازی می بینید.

بانکرول پوکر را از پول شخصی خود جدا کنید.

درباره پوکر به عنوان یک سرمایه‌گذاری یا شرکت فکر کنید. دقت کنید که بانکرول خود را از پول شخصی جدا کرده و از خرج کردن پول پوکر خودداری کنید. البته، اگر تنها درآمد شما از پوکر است، باید از یک استراتژی خوب پول نقد استفاده کنید و به آن وفادار بمانید. همواره به قدرت پول و اهمیت باقی ماندن در مدار، توجه داشته باشید.

” منظم بودن، داشتن پشتوانه مالی و جدا کردن بانکرول از پول شخصی بسیار مهم است. ابتدا مطمئن شوید که با لیمیت های فعلی خود کاملا راحت هستید، سپس به فکر افزایش آن باشید.”

Maria Ho

میانه‌رو باشید!

اگر از چارچوب خود خارج نشوید احتمال از دست رفتن کنترل به حداقل می رسد. این یکی از کلاسیک ترین و رایج ترین اشتباهات بازیکنان آماتور پوکر است. بعد از از دست دادن چند پات، ممکن است وسوسه شوید که بالاتر بروید و به سرعت پولی را که از دست داده اید، به دست آورید، این اغلب باعث می‌شود اوضاع بدتر شود. دیدگاه خود را از پول محور به فرآیند محور تبدیل کنید.

به خاطر داشته باشید که مهم نیست که یک میز سنگین‌تر چقدر راحت به نظر می‌آید یا یک تورنمنت با buy-in بالاتر چقدر بزرگ و وسوسه کننده است، اگر بانکرول شما اجازه آن را نمی‌دهد باهوش باشید و در آنجا بازی نکنید.

به دنبال بازی درست تر باشید و نتیجه کوتاه مدت را نادیده بگیرید.

در صورت لزوم سبک‌تر بازی کنید.

بازیکنان زیادی به خاطر سبک نکردن بازی در موقعیت مناسب، بانکرول خود را از دست داده اند. هیچکس تجربه‌ی بد و ناراحتی از باخت را دوست ندارد، اما از این که این تصمیم درست است خوشحال باشید. نفس خود را کنار بگذارید و برای پول کم‌تر بازی کنید! بازی با خطرات کم‌تر می‌تواند به شما کمک کند که اعتماد خود را به دست آورید.

با پوکر مثل یک کسب‌وکار و یا سرمایه‌گذاری برخورد کنید.

زمانی که مقدار پول مناسبی را انتخاب می‌کنید تا پوکر بازی کنید، باید به همان روشی فکر کنید که در بازار سهام یا کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کنید. اگر می‌خواهید موفق باشید، باید در میزان سرمایه‌گذاری خود سختگیر باشید. این فرض که شما به طور مستمر می ‌توانید حساب خود را بدون در نظر گرفتن عواقب آن دوباره پر کنید، یک روش مطمئن برای شکست است. دقت کنید که مقدار صحیح را برای ریسک پیدا کنید و به آن پایبند باشید، این روش شما را تحت کنترل قرار خواهد داد و بهترین بازی خود را خواهید داشت.

یک یادداشت روزانه نگه دارید و جلساتتان را پیگیری کنید.

یکی از بهترین تصمیماتی که در حرفه پوکر گرفتم این بود که یک گزارش روزانه پوکر را شروع کردم. بدون شک تهیه گزارش روزانه از روزهای پوکرتان می تواند بازی را تغییر دهد. به این ترتیب می‌ توانید به وضوح اهداف خود را یادداشت کرده و پی ‌گیری کنید. شما تشخیص خواهید داد کدام بازی ها را بهتر انجام می ‌دهید، چه نقاط ضعفی دارید و چه بخش‌ هایی از بازی شما به کار بیشتری نیاز دارد. همچنین نرم‌افزارها و اپلیکیشن های بسیاری برای کمک به پی گیری گزارش روزانه پوکرتان وجود دارد. برای مثال: PokerTracker 4 و Holdem Manager 3

از یک استراتژی خوب برای پول نقدتان استفاده کنید.

اگر می‌ خواهید به طور مداوم بانکرول خود را افزایش دهید، از اینکه قوانین نقدی ثابت و مشخصی دارید اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت شما همیشه برد های پوکر خود را صرف کارهایی خواهید کرد که الزاما به آن نیازی ندارید و برای حدی فراتر از آن قدم بر نمیدارید.

پوکر بازی با پول است اما بازیکنان پوکر تا چه اندازه از پول می دانند و چقدر توانایی مدیریت آن را دارند؟ اخیرا کتابی شگفت انگیز به نام روانشناسی پول نوشته مورگان هَوسِل را خواندم ، این کتاب درباره این نیست که با پول چه کار کنید بلکه درباره این است که زمانی که می خواهید کاری با پولتان انجام دهید چه اتفاقی در ذهنتان میفتد.

“عملکرد خوب با پول ارتباط کمی به باهوش بودن شما و ارتباط زیادی با نحوه رفتار شما دارد” 

Morgan Housel

کتاب‌های دیگری که توصیه می‌کنم اگر می‌خواهید درباره مدیریت پول و ثروت خود یاد بگیرید، آنها را بخوانید:

○ همسایه میلیونر نوشته توماس جی. استنلی

○ ثروتمند ترین مرد در بابل نوشته جورج اس. کلیسون

○ راز روح میلیونر نوشته تی هارو اکر

قوانین مدیریت موجودی برای انواع مختلف پوکر

قوانین عمومی:

○ هرچه میزان واریانس از نوع بازی بالاتر باشد، باید سرمایه بیشتری داشته باشید.

○ به خاطر داشته باشید که هرچقدر احتمال پیروزی کمتر باشد، سرمایه و موجودی شما باید بیشتر باشد.

○ اگر شما به طور حرفه‌ای پوکر بازی می‌کنید، من توصیه می‌کنم که سرمایه مالی خود را سختگیرانه‌تر (دوبرابر مقدار خرید توصیه‌شده در پایین)مدیریت کنید. از نظر روان‌شناسی پذیرش ضرر و زیان زمانی آسانتر است که بدانید آنها تنها باعث کسر شدن مقدار کمی پول از حساب شما می‌شوند.

بازی های هولدم: 50 بای‌این (buy-in)

بلایندها (دلار) بانکرول مورد نیاز
0.02 / 0.01بالای ۱۰۰ دلار
0.04 / 0.02بالای ۲۰۰ دلار
0.10 / 0.05بالای ۵۰۰ دلار
0.25 / 0.10بالای ۱۲۵۰ دلار
0.50 / 0.25بالای ۲۵۰۰ دلار

نکته: برای بازی های لایو، به دلیل واریانس پایین‌تر، حداقل ۲۵ تا ۳۰ بای‌این را توصیه می‌کنم. دقت کنید که اگر مشکلی رخ داد، در محدوده خود حرکت کنید.

مسابقات چندمیزه (Multi Table)

بازی‌های چند جدولی، واریانس بسیار بالاتری دارند، به خصوص اگر این مسابقات بزرگ باشند. شما می‌توانید بدون کسب امتیاز بزرگی مدتهای طولانی بازی کنید. به همین دلیل، من یک مدیریت سرمایه مالی بسیار محافظه کارانه را توصیه می‌کنم.

اگر شما بر روی شبکه‌های آنلاین کوچک‌تر بازی کنید، در مسابقه‌های زنده کوچک‌تر، ۱۰۰ بای‌این باید کافی باشد. در مسابقات بزرگ (۱۰۰۰ بازیکن یا بیشتر)حداقل ۲۵۰ بای‌این را پیشنهاد می‌کنم.

درک کنید که در مسابقات بزرگ ورزشی می‌توانید ماه‌ها و یا حتی سال‌ها ببازید و سپس ناگهان به امتیاز بزرگی که خوابش را می‌دیدید برسید. این ماهیت واقعی پوکر است.

در اینجا یک گراف معمولی از مسابقات چندمیزه میبینیم.

Sit ‘n Gos :بالای ۵۰ ورودی (buy in)

توجه: فرمت توربو و هایپر توربو به سرمایه بیشتری نیاز دارند! (۷۵ – ۱۰۰ ورودی )

ورودی (buy in)بانکرول مورد نیاز
۱ دلاربالای ۵۰ دلار
۳ دلاربالای ۱۵۰ دلار
۵ دلاربالای ۲۵۰ دلار
۱۰ دلاربالای ۵۰۰ دلار
۳۰ دلاربالای ۱۵۰۰ دلار

آمار در نمونه بزرگ نشان می‌دهد که حتی بازیکنان موفق هم در هر ۵۰۰ بازی، در ۲۰ تای آن شکست می‌خورند. برای بازیکنان جدید سخت است که باور کنند این اتفاق می‌تواند رخ دهد. دقت کنید که این مسئله را در ذهن داشته باشید و از شکست اجتناب کنید.

در بازی های دو یا هیچ یا بازی های ۵۰ ۵۰ SNG ها، سرمایه مورد نیاز می‌تواند پایین‌تر باشد؛ برای مرحله حذفی، من همان سرمایه را به عنوان SNGهای معمولی پیشنهاد می‌کنم.

 نکته: فرمت‌های بازی توربو و هایپر توربو نیاز به موجودی بیشتری دارند!

من شخصا در زمینه مدیریت سرمایه ، محافظه‌کار هستم. پیشنهاد من این است که برای بازیهایی که نیاز به خرید کمتر دارند حداقل ۲۵ خرید (۱ تا ۱۰ دلار)داشته باشید و به تدریج نیازهای پشتوانه مالی خود را افزایش دهید همانطور که پیشرفت می‌کنید و شما (۱۰ تا ۳۰ دلار- ۴۰ ورودی ، بالای ۳۰ دلار – ۵۰ تا ۶۰ ورودی).

بازی های اوماها

من شخصا بازیکن این بازی نیستم، اما می‌دانم که شکست ها در این بازی بسیار بزرگ است، بنابراین پیشنهاد می‌کنم که مدیریت پشتوانه مالی برای ۱۵۰ ورودی (buy-in) را داشته باشید.

این ممکن است بسیار محافظه کارانه به نظر برسد، اما همچنین از داشتن مشکلات بازی ذهنی در شما جلوگیری خواهد کرد، زیرا شما تحت کنترل هستید.

شات گرفتن

از آنجا که گرفتن شات پروسه‌ای با ریسک و پاداش بالا است، باید به دنبال نقاطی باشید که موقعیت خوبی دارند. این می‌تواند وضعیتی باشد که بازی‌های حد بالاتر پر از بازیکنان تفریحی باشند و یا زمانی که وضعیت ذهنی شما عالی است.

فرض کنیم که می‌خواهید به صورت آنلاین NL100 را بگیرید. شما ۵۰۰ دلار برای این کار کنار می‌گذارید. شما باید تصمیم بگیرید که چه زمانی بهترین زمان برای انجام این کار است. به عنوان مثال: عصر جمعه می‌تواند زمانی باشد که بیشتر بازیکنان تفریحی بازی می‌کنند. اما مشتریان دائمی نیز در آن زمان آنلاین هستند تا از تمام بازیگران تفریحی، استفاده کنند

بیشتر افراد منظم ممکن است ساعت‌های طولانی در روز جمعه بازی کنند. اگر شما تا انتهای شب بنشینید، بیشتر آن‌ها ممکن است خسته شده باشند و بازی خود را انجام ندهند. بنابراین، شما به طور بالقوه زمانی را یافتید که در آن بسیاری از بازیکنان تفریحی، آنلاین هستند، در حالی که عضوهای عادی باعث چالش بزرگی نمی‌شوند.

گام بعدی (و به نظر من مهم‌ترین گام)این است که اطمینان حاصل کنید که در وضعیت ذهنی مناسبی هستید. از حالت خود آگاه باشید و درک کنید که زمانی که در اوج وضعیت ذهنی خود هستید (آرام، راحت و شاد)بهترین کار خود را انجام می‌دهید. این راهی است برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت شما در بازی‌های با محدودیت بالاتر.

دقت کنید که قبل گرفتن شات از خود بپرسید: آیا اگر پولی را که برای این شات کنار گذاشته بودم از دست بدهم، مشکلی ندارد؟ اگر جواب مثبت است، به دنبال آن بروید!

بعد از اینکه تمام این مراحل را طی کردید، تمام کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که بر روی بازی خوب تمرکز کرده و به فرآیند اعتماد دارید. اگر پولی را که کنار گذاشته اید، از دست بدهید، دوباره امتحان کنید. در نهایت شات شما به خوبی کار خواهد کرد و شما به راحتی می‌توانید حد بالاتر را تحمل کنید.

نتیجه‌گیری

 “به من گفته شد: ” شما بدشانس‌تر از آن چیزی که تصورش را می‌کنید خواهید شد ” واریانس را دست کم نگیرید؛ مبارزه با واریانس مثل مبارزه با یک غول است. اما همیشه دست‌کم گرفته می‌شود.” –فیل گالفورد

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا درک کنید که چرا مدیریت بانکرول  اینقدر مهم است. باید بانکرولی داشته باشید که به اندازه کافی بزرگ باشد که بتوانید در برابر رکود های اجتناب ناپذیر مقاومت کنید ! همیشه به خاطر داشته باشید:

” شما می‌توانید بهترین بازیکن دنیا باشید، اما اگر قوانین بانکرول خود را رعایت نکنید و از حد بانکرول خود بالاتر بازی کنید، سقوط شما حتمیست.” –دنیل نگرنو

2
0

آیا موافق شرایط خانه پوکر هستید؟

با توجه به فضای آلوده این روزهای سایت های بت و تشویق نوجوانان و جوانان به قمار و تبلیغات گول زننده کسب درآمد میلیونی در بازیهایی که هیچگونه شانسی برای پیروزی کاربر در نظر گرفته نشده  (بازی‌هایی نظیر انفجار ، سنگ کاغد قیچی) که همگی این بازیها از قبل برنامه نویسی شدن لازم دانستیم به نکاتی اشاره کنیم

هدف اصلی ما در خانه پوکر آگاه سازی کاربران است به گونه ای که در نگاه اول متوجه سایت های کلاهبردار بشن و در ادامه عواقب بازی و قمار کردن اشتباه آگاه شوند ، سیاست ما به هیچ وجه ، پوکر باز کردن آدم های عادی نیست تمام فعالیت ما برای این اساس است که به کسانی که سابقا پوکر باز بودند کمک کنیم که بهترین انتخاب را بکنند 

بسیاری از دوستان پیام میدن که مطالب آموزشی برای پوکر بازای مبتدی بزارید ، ما در مواجهه با همچین مواردی برادرانه ازشون خواهش میکنیم وارد این فضا نشن شما هم اگر با همچین مواردی مواجه شدین با هر ادبیاتی که میتوانید این موضوع رو به اطلاعشون برسونید

ما در خانه پوکر  بجای اینکه مطالب آموزشی پایه ای پوکر را بزاریم ، مطالب پیشرفته و ویدئو هایی تخصصی که در یوتیوب موجود نیست را برای پوکربازان حرفه ای خریداری میکنیم که با تسلط و کنترل بیشتری بازی کنند 

تیم ما به دسته بسیار محدودی از بازیکنان که اولا بالای ۲۰ سال هستند و بعد شغلشون پوکر هست و مهارت ، دانش ، آگاهی و بانکرول کافی برای بازی دارن و دنبال پیشرفت هستن و نمیخوان قمار کنن تحت شرایطی که ما اعلام می‌کنیم سرویس حرفه ای ارائه میدهد   

در آخر خاطرنشان میکنیم که پوکر یک بازی مهارتی است نه شانسی

پوکر دانش میخواد

پوکر مطالعه مستمر میخواد

پوکر آگاهی و مسؤلیت پذیری میخواد

پوکر بانکرول و مدیریت سرمایه میخواد

پوکر کنترل ذهن و هوش هیجانی برای کنترل احساسات میخواد  

در صورتیکه این شرایط را داشته باشید میتوانید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید در غیر اینصورت هیچگونه سرویسی از ما دریافت نخواهید کرد