آموزشی 2020-11-18 زمان مطالعه: 3 دقیقه

پایه و اساس استراتژی اوماها ۵ کارت

اوماها ۵ کارت برای بازیکنانی که میخواهند از بات ها و بازیکن های به اصطلاح nit دوری کنند گزینه ی بسیار مناسبی است. اضاف شدن یک کارت به کارت های شروع بازی پیچیدگی بازی را بیشتر میکند.

تعداد دست های مختلف شروع بازی را در فرمت های مختلف پوکر بدین صورت هست.

Short deck: 81

No Limit Holdem: 169

Pot Limit Omha: 16,432

5-Card Pot Limit Omaha: 134,459

بنابر این اگر بخواهیم بازی را به صورت کامپیوتری حل کنیم و برای هر سناریو راه حل مناسبی داشته باشیم باید از زاوی ای دیگر نسبت به no limit hold’em به ان نگاه کنیم.

این پیچیدگی و گستردگی بازی در اوماها ۵ کارت، به این فرمت فرصت رشد و ارتقای زیادی داده که در ان واحد میتواند جذاب و سوداور باشد.

اوماها ۵ کارت میتواند در مواقعی بسیار گیج کننده باشد. در این بازی احتمال اینکه AA یا KK برای شروع داشته باشید، ٨.٣٪؜ است اما بعضی اوقات از لحاظ ریاضی KKxxx احتمال برد بیشتری قبل از فلاپ دارد.

Ac Ad As 2h 3h.    42.7%

Kc Kd Tc 9d 8h.     57.3%

همانطور که میبینید ساختار بازی و احتمال برد دست قبل از فلاپ با بقیه فرمت های پوکر فرق دارد. برای مقایسه و بررسی در هر فرمت قویترین و ضعیفترین دست را در برابر هم قرار میدهند و احتمال برد را مشخص میکنند. در گراف زیر ١٠٪؜ از بازه ی دست های قوی را در برابر بقیه دست ها مقایسه میکنیم و میبینیم که احتمال برد این ١٠٪؜ از دست ها در برابر بقیه دست ها چقدر است.

 همانطور که در گراف بالا مشاهده میکنید در فرمت hold’em قویترین دست ها برای شروع احتمال برد بیشتری نیز در اخر دارند. پس بازیکن میتواند با دست قوی از پوزیشن های ابتدایی raise کند و حتی 3-bet کند چون برتری دست مهمتر از برتری پوزیشن هست.

با بررسی بیشتر در فرمت short deck متوجه میشویم که با کمتر شدن احتمال برد حتی با قویترین دست ها، بازیکن ها کمتر در برابر 3-bet فولد میدهند .

اما در اوماها ۵ کارت چطور؟

ان چیزی که مشخص هست این است که هر دست در برابر ١٠٪؜ بهترین دست اغازین کمتر از ٣٨٪؜ شانس برد ندارد.

نکته ی ١: در پوزیشن بیگ بلایند بیشتر از ١٠٪؜ مواقع فولد ندهید مگر اینکه حریفتان فقط و فقط دست های خیلی خوب بازی کند.

نکته ی ٢: چون احتمال دزدیدن بیگ بلایند کم است(احتمال فولد حریف کم هست) دست های اغازین از ٣ پوزیشن اول باید جوری شکل بگیرد که در multiway pot یا پاتی که چند بازیکن در ان حضور دارند،بتواند خوب عمل کند. بنابراین در بسیاری از موارد بازیکن AA را از پوزیشن های اولیه باید فولد دهد چون این دست در حالت heads-up خوب عمل میکند.

نکته ی دیگری که قابل ذکر هست،کاهش ارزش pair ها در اوماهای ۵ کارت نسبت به بقیه فرمت هاست. بررسی ارزش دست ها قبل از فلاپ در اوماها ۵ کارت پیچیده است و در صورتیکه استراتژی اوماها ۴ کارت مستقیم بر روی ۵ کارت اعمال شود، به نتایج درست دست پیدا نمیکنیم.

مسلماً استراتژی ای که به بازیکن میگوید ٩٠٪؜ دست ها در بیگ بلایند باید بازی شود، بازیکن را در موقعیت های جدید و پیچیده قرار میدهد بنابراین مطلب زیر میتواند تا حد خوبی به شما کمک کند.

استراتژی اوماها ۵ کارت بر اساس redraw است.

فرض کنید دست شما بدین شکل است.

Ks Qs 8d 7d (6c)

که کارت داخل پرانتز برای ۵کارت است.

فلاپ بدین شکل است

Ac Jh Th

در هر دو بازی شما بهترین دست ممکن را دارید اما این فلاپ خطرناکیست زیرا با رو شدن کارت های بعدی احتمال دارد که دیگر بهترین دست را نداشته باشیم. این قضیه در ۵ کارت خطرناک تر نیز هست زیرا بازیکن حریف با داشتن یک کارت بیشتر احتمال اینکه با رو شدن کارت های بعدی دست را ببرد بیشتر است(flush, full house..)

در اوماها ۴ کارت ما در برابر بازه ی دست های حریفمان احتمال برد ٨٠٪؜ داریم اما در ۵ کارت این درصد به ۵٨٪؜ نزول میکند.

نکته ی دیگری که باید بدان اشاره کرد این است که در این فلاپ ما باید از stack و پولمان مراقبت کنیم یعنی باید به صورت محافظه کارانه (passive) بازی کنیم چون احتمال اینکه در اخر برنده باشیم کمتر از اوماها ۴ کارت است.

مهارت واقعی در اوماها ۵ کارت شناسایی موقعیت هایی شبیه به این و درست بازی کردن است.

برای انجام بازی اوماها پنج کارت میتوانید با ثبت نام در امپرور پوکر و ثبت نام در پروز پوکر ، به صورت خیلی امن بازی کنید.

1
0

آیا موافق شرایط خانه پوکر هستید؟

با توجه به فضای آلوده این روزهای سایت های بت و تشویق نوجوانان و جوانان به قمار و تبلیغات گول زننده کسب درآمد میلیونی در بازیهایی که هیچگونه شانسی برای پیروزی کاربر در نظر گرفته نشده  (بازی‌هایی نظیر انفجار ، سنگ کاغد قیچی) که همگی این بازیها از قبل برنامه نویسی شدن لازم دانستیم به نکاتی اشاره کنیم

هدف اصلی ما در خانه پوکر آگاه سازی کاربران است به گونه ای که در نگاه اول متوجه سایت های کلاهبردار بشن و در ادامه عواقب بازی و قمار کردن اشتباه آگاه شوند ، سیاست ما به هیچ وجه ، پوکر باز کردن آدم های عادی نیست تمام فعالیت ما برای این اساس است که به کسانی که سابقا پوکر باز بودند کمک کنیم که بهترین انتخاب را بکنند 

بسیاری از دوستان پیام میدن که مطالب آموزشی برای پوکر بازای مبتدی بزارید ، ما در مواجهه با همچین مواردی برادرانه ازشون خواهش میکنیم وارد این فضا نشن شما هم اگر با همچین مواردی مواجه شدین با هر ادبیاتی که میتوانید این موضوع رو به اطلاعشون برسونید

ما در خانه پوکر  بجای اینکه مطالب آموزشی پایه ای پوکر را بزاریم ، مطالب پیشرفته و ویدئو هایی تخصصی که در یوتیوب موجود نیست را برای پوکربازان حرفه ای خریداری میکنیم که با تسلط و کنترل بیشتری بازی کنند 

تیم ما به دسته بسیار محدودی از بازیکنان که اولا بالای ۲۰ سال هستند و بعد شغلشون پوکر هست و مهارت ، دانش ، آگاهی و بانکرول کافی برای بازی دارن و دنبال پیشرفت هستن و نمیخوان قمار کنن تحت شرایطی که ما اعلام می‌کنیم سرویس حرفه ای ارائه میدهد   

در آخر خاطرنشان میکنیم که پوکر یک بازی مهارتی است نه شانسی

پوکر دانش میخواد

پوکر مطالعه مستمر میخواد

پوکر آگاهی و مسؤلیت پذیری میخواد

پوکر بانکرول و مدیریت سرمایه میخواد

پوکر کنترل ذهن و هوش هیجانی برای کنترل احساسات میخواد  

در صورتیکه این شرایط را داشته باشید میتوانید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید در غیر اینصورت هیچگونه سرویسی از ما دریافت نخواهید کرد