عمومی 2020-12-10 زمان مطالعه: 3 دقیقه

تاریخچه‌ی دستبند طلای WSOP،با ارزش ترین جایزه‌ی دنیای پوکر

حدودا نیم قرن سال  که بیشتر بازیکنان پوکر، آروزی بدست آوردن دستبند طلای سری جهانی مسابقات پوکر را در سر دارند. این مسابقات از زمان نمایش اسب‌های بنی بنیون در نیم قرن گذشته مطرح شد. در این رویداد کسی که نفر اول می شد، دستبند طلا را برنده می شد. سری اول مسابقات جهانی پوکر در سال 1970 با تعداد کمی بازیکن شروع  شد. این مسابقات در سال‌های بعد  پیشرفت بزرگی کرد و بازیکنان زیادی در دنیای پوکر وارد این رویداد شدند. بنی بنیون در سال 1976 به منظور افزایش اعتبار مسابقات جهانی، دستبندهای طلای قهرمانی را معرفی کرد. در این مقاله می خواهیم به تاریخ 50 ساله WSOP و چگونگی تبدیل آن به  دستبند طلا به عنوان جایزه‌ی بازیکنان برتر پوکر ‌بپردازیم.

شکل دستبندهای اولیه

اوایل، هر اونس طلا، 134 دلار می ارزید. اما امروزه ارزش طلا به حدودا 601 دلار رسیده است. بنیون هیچگاه تصور نمی‌کرد قیمت این جایزه روزی در این حد بالا برود. او این جواهرات را به عنوان یک اعتبار برتر برای برنده شدن تلقی می‌کرد و تصمیم گرفت آن را به عنوان بزرگترین جایزه‌ی بازی پوکر تعیین کند.

دستبندهای اولیه بسیار ساده بودند و از یک تکه طلای مسطح چکش کاری شده ساخته شده بود که روی آن نام و سال مسابقه درج شده بود. در آن زمان یک دستبند حدود 500 دلار ارزش داشت.

چگونگی تغییر دستبندهای WSOP

در دهه‌های 1980 و 1990 کم کم میزان طلای بکار رفته در  دستبندها بیشتر شد و از طرح‌های محکم‌تر با حروف برجسته‌تر و مدرن‌تر به جای طرح‌ قدیمی استفاده شد.

بسیاری از بازیکنان پوکر احتمالاً داستان مارتین جاکوبسون را از زمانی که یک دانشجوی پوکرباز بود تا زمانی که قهرمان اصلی مسابقات 2014 شد، می‌شناسند. او در مقابل 6683 بازیکن و با پرداخت 10 میلیون دلار، برنده دستبند طلای آن سری از مسابقات شد و در صدر قرار گرفت. جایزه‌ای که او برنده شد نمونه‌ای از یک طلای مدرن بود که در آن از تکه‌ای از یک جواهر عظیم، که از لیبرالی که در الماس‌ها استفاده میشود، ساخته شده بود. مارتین بعد از گرفتن عنوان و بلند کردن جایزه روی سرش، لبخند بزرگی روی لبانش نقش بست.

جدیدترین نسخه‌ی‌ دستبند طلا سری مسابقات پوکر در سال  2016 با نام کوی نگوین (Qui Nguyen) طراحی شد و اکنون به عنوان نمونه‌ای براق و درخشان در مسابقات WSOP عرضه میشود. نگوین توسط شرکت Jostens ، که یک شرکت بزرگ طراحی جواهرات آمریکایی ا‌ست طراحی و تولید شده. تیم جواهرات و صنایع دستی این شرکت ظاهری جسورانه به دستبند دادند و از بیش از 40 قطعه‌ی منحصر به فرد با 427 گرم طلای سفید و زرد استفاده کردند. اتصال‌های دستبند به شکلی است که به نظر می‌رسد کارت‌های بازی با الماس‌ها یا یاقوت‌هایی محصور شده‌اند. این طراحی ظاهری استایلیش و به روزی به دستبند داده است.

آیا فروش دستبندهای WSOPصحت دارد؟

در حال که برخی از بازیکنان آرزوی پیروزی در مسابقات WSOP و برنده شدن دستبند طلا را دارند، اما گاهی اوقات بازیکنان بعد از دستیابی به آن، دستبند را با مبلغی دو برابر ارزش واقعی‌اش می‌فروشند. در سال 2019، تام فرانکلین دستبندش راکه 2.500 دلار ارزش داشت را با قیمت 50،000  فروخت.

در سال 2013، دستبند طلای جیمی گلد که در سال 2006 آن را برنده شده بود، در حراج آنلاین با قیمت 65725 دلار فروخته شد. این دستبند بیش از هفت قیراط الماس و 120 گرم طلای سفید و زرد داشت.

گران‌ قیمت‌ترین جایزه در ورزش

مقامات WSOP ، دستبند طلای سری مسابقات جهانی را ارزشمند ترین جایزه در بین همه ورزش ها می‌دانند. آن‌ها می‌گویند اگر بخواهیم ارزش این دستبندها را با اعداد بسنجیم، حداقل 500 هزار دلار برای برخی از قطعات مدرن آن تخمین خواهیم زد.

ست پالانسکی، معاون رئیس شرکت ارتباطات در این باره گفت:

ارزش این دستبند بسیار بالا است زیرا شما نمی‌توانید با پول یکی از آنها را بخرید، بلکه حتما باید آن را برنده شوید.

در حالی که به ازای هر 89 تورنمنتی که سالانه برگزار می‌شود، یک دستبند طلا به برنده ارائه خواهد شد، اما میزان طلای بکار رفته در دستبندها یکسان نیست و بسته به مسابقات کمی فرق دارد. هرچه رویداد ها بزرگتر باشند جوایز هم بهتر خواهند بود. پالانسکی می‌گوید: “میزان طلا و الماس بکار رفته در طراحی باتوجه به مسابقات مختلف، متفاوت خواهد بود.”

شما می‌توانید با ثبت نام در امپرور پوکر از امکانات ما استفاده نمایید.

2
0

آیا موافق شرایط خانه پوکر هستید؟

با توجه به فضای آلوده این روزهای سایت های بت و تشویق نوجوانان و جوانان به قمار و تبلیغات گول زننده کسب درآمد میلیونی در بازیهایی که هیچگونه شانسی برای پیروزی کاربر در نظر گرفته نشده  (بازی‌هایی نظیر انفجار ، سنگ کاغد قیچی) که همگی این بازیها از قبل برنامه نویسی شدن لازم دانستیم به نکاتی اشاره کنیم

هدف اصلی ما در خانه پوکر آگاه سازی کاربران است به گونه ای که در نگاه اول متوجه سایت های کلاهبردار بشن و در ادامه عواقب بازی و قمار کردن اشتباه آگاه شوند ، سیاست ما به هیچ وجه ، پوکر باز کردن آدم های عادی نیست تمام فعالیت ما برای این اساس است که به کسانی که سابقا پوکر باز بودند کمک کنیم که بهترین انتخاب را بکنند 

بسیاری از دوستان پیام میدن که مطالب آموزشی برای پوکر بازای مبتدی بزارید ، ما در مواجهه با همچین مواردی برادرانه ازشون خواهش میکنیم وارد این فضا نشن شما هم اگر با همچین مواردی مواجه شدین با هر ادبیاتی که میتوانید این موضوع رو به اطلاعشون برسونید

ما در خانه پوکر  بجای اینکه مطالب آموزشی پایه ای پوکر را بزاریم ، مطالب پیشرفته و ویدئو هایی تخصصی که در یوتیوب موجود نیست را برای پوکربازان حرفه ای خریداری میکنیم که با تسلط و کنترل بیشتری بازی کنند 

تیم ما به دسته بسیار محدودی از بازیکنان که اولا بالای ۲۰ سال هستند و بعد شغلشون پوکر هست و مهارت ، دانش ، آگاهی و بانکرول کافی برای بازی دارن و دنبال پیشرفت هستن و نمیخوان قمار کنن تحت شرایطی که ما اعلام می‌کنیم سرویس حرفه ای ارائه میدهد   

در آخر خاطرنشان میکنیم که پوکر یک بازی مهارتی است نه شانسی

پوکر دانش میخواد

پوکر مطالعه مستمر میخواد

پوکر آگاهی و مسؤلیت پذیری میخواد

پوکر بانکرول و مدیریت سرمایه میخواد

پوکر کنترل ذهن و هوش هیجانی برای کنترل احساسات میخواد  

در صورتیکه این شرایط را داشته باشید میتوانید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید در غیر اینصورت هیچگونه سرویسی از ما دریافت نخواهید کرد