عمومی 2020-11-21 زمان مطالعه: 4 دقیقه

۶ نکته برای بهبود مسائل روانی در پوکر

پوکر برای افرادی با قلب ضعیف نیست. این بازی برای ذهنهای برتر و قدرتمند است. بسیاری از جنبه‌های مختلف بازی نظیر باخت یا دست بد می‌توانند بر حالات روحی شما در بازی پوکر تاثیر منفی بگذارند. در مقابل این موضوع شانس خوب و برد در تورنمنت‌ها باعث می‌شوند اعتماد به نفس شما افزایش یابد و انرژی مثبتی از بازیتان دریافت کنید.

واریانس در پوکر به این معنی است که مواردی در بازی خارج از کنترل شما وجود دارد.

شما میتوانید با پاکت اس قبل از رو شدن فلاپ، تمام چیپ های خود را وسط بگذارید. اما این تضمینی برای برنده شدن همیشگی شما نخواهد بود. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بهترین بازی خودتان را انجام دهید و بقیه‌اش را به خدایان پوکر واگذار کنید تا شانس شما را رقم بزنند.

با این حال مواردی وجود دارند که با رعایت آنها می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین بازی را انجام خواهید داد. یکی از موثرترین راه‌هایی که بازیکنان موفق پوکر انجام می‌دهند، پرورش مهارتهای کنترل ذهن است. اگر می‌دانید که در مقابل نوسانات بازی چگونه حالات روحی خود را مدیریت کنید، بازی شما به طور قطع سودمند خواهد بود.

ما در اینجا به شما چند نکته را معرفی می‌کنیم که به شما در بهبود مسائل روانی در پوکر کمک خواهند کرد.

۱-احساسات خود را کنترل کنید.

آیا تا به حال میز نهایی یک تورنمنت با ورودی زیاد را دیده اید؟ بهترین بازیکنان بعد از بردن میلیون ها دلار هم حتی آنچنان خوشحالی نمیکنند. همینطور بعد از باختن یک پات مهم و حیاتی نیز تغییری در چهره شان مشاهده نمی‌شود. به این دلیل که آنها می‌دانند اگر به برد امید دارند باید احساسات خود را تحت کنترل داشته باشند.

اگر به خشم یا ترس یا فکرهای منفی‌شان اجازه دهند که آنها را کنترل کند، در زمانی که نیاز به تصمیم‌گیری‌های حیاتی دارند، نمی‌توانند به درستی عمل کنند.همچنین اگر زیاد به نتیجه‌های مثبتی که می‌گیرند دلخوش کنند، ممکن است به خود مغرور شوند و با اعتماد به نفس بیش از اندازه باعث شکست خود شوند. در این هنگام اکثریت حرفه‌ای‌ها سعی می‌کنند که نه زیاد خوشحال شوند و نه زیاد ناامید. بلکه تمرکز را روی خود بازی گذاشته و بهترین تصمیم ممکن را بگیرند.

البته گفتنش نسبت به عمل کردن بسیار آسان‌تر است. اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که خیلی زود جوش می‌آورید بهتر است در زمانهای بحرانی یک استراحت کوتاه به خود بدهید یا کمی از میز بازی دور شوید.

۲-آرام بمانید.

سعی کنید در موقعیتهایی که فشار روانی زیادی به شما وارد می‌شود، آرامش خود را حفظ کنید. این مسئله‌ای کاملا طبیعی است که در طول هر بازی نقدی یا تورنمنتی شما مورد آزمایش قرار می‌گیرید. شاید پول زیادی درکار باشد یا حتی در پخش زنده‌ی بازی نیمه نهایی باشید و همه‌ی چشمها به شما دوخته شده باشند. حرفه‌ای‌ها به جای آنکه کمرشان را زیر این فشار روانی خم کنند، همچون عقابی پر بر فراز کوه پر خواهند کشید.

سعی کنید تمام تلاشتان را برای حفظ آرامش خود انجام دهید و تمرکز خود را بر روی بهترین تصمیم بگذارید. می‌توانید چند نفس عمیق بکشید و مهم نیست چقدر خرید داشته‌اید یا چقدر پول روی میز است. به خاطر داشته باشید که کارتهایتان از هیچ‌کدام از موضوعاتی که شما به خاطرشان نگران هستید، اطلاعی ندارند.

۳-بهانه گیری ممنوع است.

احتمالا هیچ چیز به اندازه‌ی خودآگاهی نخواهد توانست، روانشناسی پوکر شما را تقویت کند. بازیکنان پوکر اغلب علاقه دارند که داستانهای عجیب و غریبی از شکست خود تعریف کنند و در آنها خود را قربانی جلوه دهند.

ممکن است کسی بگوید: من روی فلاپ set 9 داشتم اما روی turn، گاتشات(gutshot) بازیکن حریف رو شد و با ۶،٨ استریت شد. مطمئنا این موضوع آزار دهنده است اما به جای تمرکز روی این موضوع بهتر است مسئولیت شکست خود را بپذیرید و از خود بپرسید:

چطور خودم را در موقعیت باخت قرار دادم؟ آیا امکان داشت که با گرفتن یک تصمیم متفاوت برنده‌ی بازی شوم؟

شما ناخدای کشتی خود هستید، بنابراین به خاطر باخت و حوادث ناگوار دیگران را سرزنش نکنید. شکستهای بد هم بخشی از بازی هستند اما اینکه در مقابل این شکست‌ها چه واکنشی داشته باشید به خودتان بستگی دارد.

۴-متمرکز بمانید.

در دنیای دیجیتال و تلفن‌های هوشمند، پرت شدن حواس امری طبیعی است اما اگر می‌خواهید در پوکر موفق شوید، باید تمرکز خود را بالا ببرید. یعنی از حواس پرتی پرهیز کرده و فقط بر اتفاقاتی که روی میز می‌افتند، متمرکز شوید. اگر تمام توجه خود را به حوادث بازی منعطف نکنید خیلی از مسائل را از دست خواهید داد. مثلا صحبتها و حرکاتی که بین سایر بازیکنان رد و بدل می‌شود و … که می‌توانند در پیروزی شما تاثیر گذار باشند.

لازم است بدانید اگر از فواید تمرکز و استفاده از اطلاعات بازی بهره نگیرید، بازیکن دیگری از آنها برای شکست شما استفاده خواهد کرد.

۵-منظم باشید.

یکی از موارد مهمی که بازیکنان حرفه‌ای را از بازیکنان تفریحی جدا می‌کند، داشتن نظم است. اکثر بازیکنان تفریحی ریسکهای خطرناک و قمار انجام می‌دهند با اینکه می‌دانند این باعث ضرر خودشان خواهد شد.

یک بازیکن منظم پوکر خوب می‌داند که چطور احساسات خود را در زمانهای ریسک بالا و خطر کنترل کند. آنها می‌دانند که چگونه بودجه خود را مدیریت کنند و در مقابل افکار مخربی که باعث از دست دادن پولشان می‌شوند، مقاومت ذهنی بالایی دارند.

برخی از بازیکنان موفق پوکر در جهان نه تنها از نظر ذهنی بلکه از نظر جسمی نیز به موفقیت دست یافته‌اند. امروزه بازی پوکر نه تنها از افرادی با سن بالا که سیگار و مشروب زیادی مصرف می‌کنند تشکیل نشده بلکه عموم بازیکنان آن را افرادی تشکیل می‌دهند که جوان هستند و برای سلامت جسم و روح خود تلاش می‌کنند.

۶- شجاع باشید.

در اوایل این مقاله من از کنترل احساسات به عنوان راهی برای بهبود روانشناسی پوکر یاد کردم. ترس یکی از احساساتی است که می‌تواند برای بازی شما زیان آور باشد. با این حال، شما نه تنها می‌توانید آن را کنترل کنید بلکه می‌توانید آن را از ذهن خود نیز بیرون کنید.

آیا می‌خواهید شجاع باشید؟ چگونه؟

جاش ریچارد یکی از بزرگترین بازیکنان پوکر است. او عناوینی نظیر Heartland Poker Tour (HPT)، Mid-States Poker Tour (MSPT) را کسب کرده است. همچنین در ۱۱ دور از مسابقه‌ی جهانی پوکر مقام کسب کرده است. ارزش پولهایی که او برنده شده به ۶/۱ میلیون دلار می‌رسد. او یک ماشین پولسازی است.

زمانی که از او پرسیدند اگر بخواهی در یک کلمه بگویی که یک بازیکن پوکر برای موفقیت به چه چیزی نیاز دارد، آن یک کلمه چیست؟ او کمی فکر کرد و پاسخ داد: شجاعت!

این یعنی از ریسک کردن، امتحان کردن حریف خود نترسید. به ندای درونتان گوش کنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

نترس بودن و بازی تهاجمی خیلی بهتر از یک بازی تدافعی محتاطانه است. همانطور که می‌گویند بهترین دفاع حمله است.

غنیمت پیروزی‌ات را به دست بیاور. از تبدیل شدن به برنده نترس!

برای بازی پوکر ، میتوانید با ثبت نام در امپرور پوکر و ثبت نام در پروز پوکر از پشتیبانی خانه پوکر ایرانیان بهره مند شوید.

4
0

آیا موافق شرایط خانه پوکر هستید؟

با توجه به فضای آلوده این روزهای سایت های بت و تشویق نوجوانان و جوانان به قمار و تبلیغات گول زننده کسب درآمد میلیونی در بازیهایی که هیچگونه شانسی برای پیروزی کاربر در نظر گرفته نشده  (بازی‌هایی نظیر انفجار ، سنگ کاغد قیچی) که همگی این بازیها از قبل برنامه نویسی شدن لازم دانستیم به نکاتی اشاره کنیم

هدف اصلی ما در خانه پوکر آگاه سازی کاربران است به گونه ای که در نگاه اول متوجه سایت های کلاهبردار بشن و در ادامه عواقب بازی و قمار کردن اشتباه آگاه شوند ، سیاست ما به هیچ وجه ، پوکر باز کردن آدم های عادی نیست تمام فعالیت ما برای این اساس است که به کسانی که سابقا پوکر باز بودند کمک کنیم که بهترین انتخاب را بکنند 

بسیاری از دوستان پیام میدن که مطالب آموزشی برای پوکر بازای مبتدی بزارید ، ما در مواجهه با همچین مواردی برادرانه ازشون خواهش میکنیم وارد این فضا نشن شما هم اگر با همچین مواردی مواجه شدین با هر ادبیاتی که میتوانید این موضوع رو به اطلاعشون برسونید

ما در خانه پوکر  بجای اینکه مطالب آموزشی پایه ای پوکر را بزاریم ، مطالب پیشرفته و ویدئو هایی تخصصی که در یوتیوب موجود نیست را برای پوکربازان حرفه ای خریداری میکنیم که با تسلط و کنترل بیشتری بازی کنند 

تیم ما به دسته بسیار محدودی از بازیکنان که اولا بالای ۲۰ سال هستند و بعد شغلشون پوکر هست و مهارت ، دانش ، آگاهی و بانکرول کافی برای بازی دارن و دنبال پیشرفت هستن و نمیخوان قمار کنن تحت شرایطی که ما اعلام می‌کنیم سرویس حرفه ای ارائه میدهد   

در آخر خاطرنشان میکنیم که پوکر یک بازی مهارتی است نه شانسی

پوکر دانش میخواد

پوکر مطالعه مستمر میخواد

پوکر آگاهی و مسؤلیت پذیری میخواد

پوکر بانکرول و مدیریت سرمایه میخواد

پوکر کنترل ذهن و هوش هیجانی برای کنترل احساسات میخواد  

در صورتیکه این شرایط را داشته باشید میتوانید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید در غیر اینصورت هیچگونه سرویسی از ما دریافت نخواهید کرد